
Dzielmy się doświadczeniem, by tworzyć Krajową Sieć Najlepszych Questów w Polsce!

Dzielmy się doświadczeniem, by tworzyć Krajową Sieć Najlepszych Questów w Polsce!
I spotkanie sieciujące w Chojnowie za nami. Wzięli w nim udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, tj. LGD, KGW, Stowarzyszenia, Fundacje z woj. dolnośląskiego, lubuskiego i opolskiego, które posiadają questy lub chciałyby je mieć w swoich miejscowościach.
Spotkanie poprowadził Krzysztof Szustka z Fundacja Calamita , który zapoznał uczestników z ciągle rozwijającym się programem Questy – Wyprawy Odkrywców w Polsce.
To jednak nie wszystko. Aby tworzyć Krajową Sieć Najlepszych Questów w Polsce, trzeba się uczyć od najlepszych, podpatrywać, wymieniać doświadczeniami i brać to, co najbardziej odpowiada. Temu także miało służyć spotkanie.
Wszystko po to, by wydobyć piękno swojej miejscowości i sprawić, by inni o niej usłyszeli, a także chcieli ją odwiedzać. Inną korzyścią jest oczywiście angażowanie w różne działania lokalnej społeczności.
Uczestnicy przeszli trasami 3 gier terenowych (questów), podpatrzyli, jak funkcjonują one w modelowych wioskach tematycznych. Dowiedzieli się także, jak pomysłowo ukryć skarb, by za każdym razem wywoływał wielkie zaskoczenie.
Jest to pierwsze ze spotkań sieciujących dla organizacji z całej Polski, które odbędą się w latach 2024-2026. W tym roku jeszcze jest planowane jedno spotkanie dla organizacji ze wschodniej części Polski poprowadzone przez Fundacja Mapa Pasji, Kolejne odbędą się w przyszłym roku.
Projekt „Questy – narzędzie aktywizacji dla lokalnych organizacji” sfinansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030.