• wioska rogata long
 • zakladanie wiosek
 • rodzina
 • zdjecie
 • geo most
 • ORGANIZACJA WIZYT STUDYJNYCH
  Wizyty studyjne dla liderów nt. wiosek tematycznych i aktywizacji mieszkańców

 • WIOSKI TEMATYCZNE
  Zakładanie wiosek tematycznych w Polsce i ewaluacja działajacych wsi

 • QUESTY - WYPRAWY ODKRYWCÓW
  TWORZENIE GIER TERENOWYCH

 • PROWADZENIE SZKOLEŃ I WARSZTATÓW
  z zakresu aktywizacji mieszkańców, rozwoju organizacji pozarządowych, wiosek tematycznych i promocji regionu

 • GEOCACHING - TURYSTYKA Z GPS
  Popularyzacja światowej formy poznawania ciekawych miejsc

Sołtysi ze Śmigla we wsiach tematycznych

włącz . Opublikowano w Aktualności

Grupa sołtysów z gminy Śmigiel, skupionych przy Stowarzyszeniu „Partnerstwo lokalne w Śmiglu”, odwiedziła w deszczowy, wrześniowy weekend, dwie dolnośląskie wsie tematyczne. Dowiedzieli się o funduszu sołeckim, działalności stowarzyszeń wiejskich, źródłach finansowania działań społecznych, tworzeniu wiosek tematycznych, questingu, geocachingu. Poza wiedzą teoretyczną uczestnicy skorzystali również z oferty pobytowej dwóch wiosek tematycznych: Czaple - Wioska Piasku i Kamienia oraz Niedźwiedzice - Wieś Bociana. Dowiedzieli się od jej twórców o sposobie dojścia do sukcesu. Wizytę studyjną zorganizował Krzysztof Szustka z Fundacji CALAMITA - spec. ds wiosek tematycznych.Zdjęcia: Krzysztof Szustka

Wioski tematyczne w gminie Prusice

włącz . Opublikowano w Aktualności

Na terenie gminy Prusice mieszkańcy dwóch miejscowości: Borówka i Strupiny pracują nad ofertą Wiosek Tematycznych. Podczas warsztatów planistycznych i specjalistycznych podnoszą swoją wiedzę z zakresu proeadzenia zajeć i promocji swojej oferty, tworzenia gier terenowych czy też zakładania geoskrytek. 

 

Kobiece inspiracje w Gminie Lubin

włącz . Opublikowano w Aktualności

Fundacja „Calamita” realizowała wspólnie z Gminą Lubin „projekt” dot. aktywnych i uzdolnionych kobiet w gminie Lubin. Efektem projektu było przygotowanie albumu fotograficznego pt. Kobiece inspiracje w Gminie Lubin. Podczas wielu sesji fotograficznych i licznych rozmów, powstawały materiały do wielkiego artystycznego dzieła. W sumie udało się zebrać ponad 40 kobiet, które poprzez swoją pasję i społeczne działania, promują gminę oraz aktywizują swoich mieszkańców,.

Szkolenia z Geocachingu

włącz . Opublikowano w Aktualności

W Gimnazjum w Pielgrzymce odbyły się warsztaty dot. Geocachingu, czyli turystyki z GPSem. Gimnazjaliści dowiedzieli się skąd się wziął Geocaching, na czym ta „zabawa” polega, o zasadach Geocachingu, metodach maskowania skrytek itp. Mogli też praktycznie poćwiczyć „szukanie” skrytek. W najbliższym czasie na terenie gminy zostanie przygotowanych kilkadziesiąt skrytek. Za część warsztatową i praktyczną dot. przygotowanie skrytek odpowiada Fundacja „Calamita”.

Chmura tagów

questy, geocaching, wizyty studyjne, warsztaty dla ngor, fudnusz sołecki, aktywizacja mieszkanców, fundacja