• wioska rogata long
 • zakladanie wiosek
 • rodzina
 • zdjecie
 • geo most
 • ORGANIZACJA WIZYT STUDYJNYCH
  Wizyty studyjne dla liderów nt. wiosek tematycznych i aktywizacji mieszkańców

 • WIOSKI TEMATYCZNE
  Zakładanie wiosek tematycznych w Polsce i ewaluacja działajacych wsi

 • QUESTY - WYPRAWY ODKRYWCÓW
  TWORZENIE GIER TERENOWYCH

 • PROWADZENIE SZKOLEŃ I WARSZTATÓW
  z zakresu aktywizacji mieszkańców, rozwoju organizacji pozarządowych, wiosek tematycznych i promocji regionu

 • GEOCACHING - TURYSTYKA Z GPS
  Popularyzacja światowej formy poznawania ciekawych miejsc

Wioski tematyczne w Gminie Gaworzyce

włącz . Opublikowano w Aktualności

warsztaty 9E3A9893 kopia
W dniu 13 listopada odbyło się spotkanie warsztatowe dla mieszkańców dwóch miejscowości z Gminy Gaworzyce z terenu Wzgórz Dalkowskich: Kłobuczyna i Dalkowa. Spotkanie poświęcone było metodologii tworzenia wsi tematycznych. Uczestnicy dowiedzieli się o historii wiosek tematycznych w Europie i Polsce o raz o etapach tworzenia tematycznej miejscowości a także o korzyściach i zagrożeniach, jakie wiążą się z ich funkcjonowaniem. Każda z miejscowości pracowała nad swoim pomysłem na własną wieś wspólnie tworząc podwaliny do programu rozwoju swojej tematycznej wsi. Kłobuczyn pozostał przy swoim już obranym kierunku tj. Kłobuczyn – Wioska Kasztanowców, natomiast mieszkańcy Dalkowa, mają wielki orzech do zgryzienia, bo w ich miejscowości jest wiele zasobów i wyróżników i bardzo ciężko wybrać ten jeden lub połączyć je w całość. Warsztaty poprowadził animator wiosek tematycznych w Polsce – Krzysztof Szustka z Fundacji Calamita.

Wizyta studyjna liderów z nadmorskich Chłopów we wsiach

włącz . Opublikowano w Aktualności

a9E3A8522 kopia

W dniach 2-4 listopada odbyła się wizyta studyjna liderów z miejscowości Chłopy z Gminy Mielno organizowana przez Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Osady Nadmorskiej 16-Południk w Chłopach do dolnośląskich wiosek tematycznych z sieci "Wioski z Pomysłem". Celem wizyty było zapoznanie się z ofertami tematycznych wsi, podpatrzenie sposobów promocji i współpracy w miejscowościach oraz spotkanie się z osobami odpowiedzialnymi za wieś tematyczna. Uczestnicy odwiedzili: Czaple - Wioska Piasku i Kamienia, Niedźwiedzice - Wieś Bociana, Miłkowice - Wioska Kolejarzy. Podczas wizyty odbyły się prelekcje, prezentacje, 

Nowy quest - Jak to z gazem miejskim kiedyś było

włącz . Opublikowano w Aktualności

A9E3A7951 kopia

Zapraszamy na nowy quest "Jak to z gazem miejskim kiedyś było" do Muzeum Gazownictwa w Paczkowie. Na trasie wyprawy zapoznasz się z historią powstawania gazu, która prezentowana jest w Muzeum. Zobaczysz linię technologiczną powstawania gazu miejskiego oraz urządzenia, które przed wielu laty były używane w gospodarstwach domowych i zakładach, a wszystkie do swego działania potrzebowały właśnie gazu. Quest dostępny jest w godzinach otwarcia muzeum tj. wt-sb 9.00 - 17.00. Zapraszamy!! Wersja drukowana dostępna jest w Muzeum a wersja do pobrania dostępna jest TUTAJ.

Quest na 100 lecie odzyskania niepodległości

włącz . Opublikowano w Aktualności

bukowiec 9E3A3113 kopia
W Bukowcu w woj. lubuskim grupa młodzieży realizuje projekt w ramach konkursu specjalnego "Na 100 lecie odzyskania niepodległości" Program "Równać Szanse". Jednym z zaplanowanych działań jest opracowanie gier terenowych. W dniu 23 sierpnia odbyły się warsztaty ze specjalistą od gier terenowych – Krzysztofem Szustką z Fundacja Calamita. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się o metodyce tworzenia gier terenowych oraz wspólnie opracowano trasę gry i sprawdzono ją w terenie. Już we wrześniu będzie kolejny Questy - Wyprawy Odkrywcóww woj. Lubuskim. Warsztaty realizowane były przez Stowarzyszenie Wsi Bukowiec "Działajmy Razem". Więcej questów w woj. lubuskim można znaleźć na stronie www.questy.com.pl

Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami

włącz . Opublikowano w Aktualności

warsztaty owiesno kopia
W dniach 7-8 września odbyło się spotkanie wyjazdowe partnerów z gminy Dzierżoniów, Kłodzko oraz Miasto i Gmina Świerzawa w ramach projektu "Pomysł na sukces - wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy partnerami KSOW". Podczas spotkania była okazja do wymiany doświadczeń w zakresie budowania ofert pobytowych w miejscowościach oraz rozwoju przedsiębiorczości wiejskiej. Zaprezentowały się wioski tematyczne: Owiesno - Wieś Okrągłego Zamku, Piława Dolna - Wioska Magicznego Kamienia, Mościsko - Wioska Mostów z Ostoja nad Młynówką. Opiekę merytoryczną na wyjeździe zapewnił animator wiosek tematycznych - Krzysztof Szustka z Fundacja Calamita.

Chmura tagów

questy, geocaching, wizyty studyjne, warsztaty dla ngor, fudnusz sołecki, aktywizacja mieszkanców, fundacja